+86-757-8128-5193

Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik

Hastalık bitki direnişin gümüş nanopartikül denetimi

Her ne kadar son keşifler nano tanecikleri ses gibi gümüş nanopartikül bu küçük yapısı aslında yüzlerce yıl için kullanılmıştır. Ünlü Lecorgus yıl dördüncü yüzyılda, Roma zanaatkarlar tarafından üretilen Kupası (Lycurguscup), iki renkli cam ile donatılmıştır, Kupası, ve ne zaman ışık parlıyor Kupası ön yüzeyi altın ve gümüş nano tanecikleri serpilir, gümüş Arkadan ışık parlıyor zaman nanopartikül yeşil bir görünüm sunar.

Eski Ustalar yaşından beri gümüş nanopartikül araştırmacılar nano tanecikleri derinden farkında olmuştur. Nanotüpler biyosensörler ve gaz sensörler olarak potansiyel kullanımı insanlar özellikle ilgi yaptı. Nano tanecikleri fiziksel yöntemler genellikle organik kirletici maddeler kullanmayın çünkü kimyasal yöntemlerinden daha iyi olan fiziksel veya kimyasal yöntemleri kullanarak hazırlanabilir. Ama fiziksel bir şekilde, tek tip bir boyutu ve nanotüpler yeterli sayıda üretmek zordur.

Küp şekli demir nano tanecikleri en düşük enerji yapısını değil ve bu nanotüpler kendini Meclisi düşünmeye denge termodinamik güvenemezsiniz. Gümüş nanopartikül INSTEAD, Profesör Mukhles Sowwan gözetiminde Olşt bilim adamları manyetik demir nanotüpler üretmek için asal gaz yoğuşma teknolojisi SAÇTIRMA kontrollü olarak adlandırılan yeni bir yöntem geliştirdi. İlk olarak, gümüş nanopartikül argon iyonize plazma haline ısıtılır ve bir mıknatıs istenen malzeme plazma şeklini kontrol ve argon iyon hedef, bu nedenle hedef emin olmak için hedef adı "Magnetron" yerleştirilir. Son demir atomu ile argon atom çarpışma ve nano tanecikleri şekillendirme hedeften uzak tekledi. Manyetik alan kontrol ederek, gümüş nanopartikül plazma tam olarak bile nanotüpler üreten amacı elde etmek için kontrol edilir.

Gümüş nano tanecikleri çapı 5 ~ 100 Nano, yaklaşık 1 insan saç binde. Nano tanecikleri bitkiler üzerinde püskürtülür sonra mantar istilası bitkiler korurlar. Nano tanecikleri de direnç üreten patojen olasılığını en aza bir mantar, büyümesini inhibe için çeşitli yollar gösterir. Nanopartikül olarak bir sonuç silver, dayanıklı bitki patojenleri daha etkili denetim için kullanılabilir.

Gümüş nano tanecikleri çeşitli sektörlerde gümüş nanopartikül ilaç, tanı, kozmetik ve gıda işleme dahil incelenmektedir. Başarılı bir şekilde yara pansuman kullanılmış olan gıda ambalaj ve tüketici ürünleri Tekstil ve ayakkabı koku üreten mikropların önlemek için gibi.


Ana sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Haberler | Sergi | Bize ulaşın | Geri bildirim | Hareket eden telefon | XML | Ana sayfa

TEL: +86-757-8128-5193  E-mail: chinananomaterials@aliyun.com

Guangdong Nanhai ETIK Technology Co, Ltd